Kalendarz wydarzeńOchrona środowiska

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

  • 08-02-2023
Jednym z działań Inspekcji Weterynaryjnej jest zwalczanie oraz zapobieganie chorobom zakaźnym zwierząt między innymi tak groźnej i niebezpiecznej dla człowieka wściekliźnie.
W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii zwraca się z się z prośbą o przekazywanie do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zielonej Górze informacji o padłych:
 
lisach, jenotach, szopach praczach, kunach i innych drobnych drapieżnikach na terenie powiatu zielonogórskiego.
 
Do badania w monitoringu w kierunku wścieklizny nadają się zwłoki zwierząt z nieuszkodzona głową i nie będące w stanie rozkładu ( procesy gnilne, mumifikacja i rozwój robaków z reguły powiązane są ze zniszczeniem tkanki mózgowej, która jest niezbędna do wykonania badań).
Zwłoki mogą Państwo dostarczać ( w całości) do PIW Zielona Góra ul. Browarna 4, 65-849 Zielona Góra w godzinach pracy ( 7.00 do 15.00 w dni robocze)
lub przekazywać informację telefoniczną lub mailową o miejscu znalezienia zwłok. W przypadku znalezienia zwłok w głębi lasu prosimy o ich przetransportowanie ( zapakowane w worek foliowy ) w miejsca w okolicach siedzib Nadleśnictw, leśniczówek, PPT skąd będzie można je odebrać.
Prosimy też o zapisywanie danych geolokalizacyjnych miejsca znalezienia zwłok. 
Telefon kontaktowy : 68 453-73-24
E-mail : Wyślij e-mail

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją