Kalendarz wydarzeńDo pobrania

Przez komórkę do serca

  • 12-01-2022
Gmina Bojadła rozpoczeła współpracę z portalem Moja Okolica, który powstał we współpracy z niemal setką samorządów: to ich głosy i potrzeby zdeterminowały ostateczny kształt systemu i aplikacji. Jednymi z miast, które niedawno zdecydowały się na wykorzystanie Mojej Okolicy, są Zakopane oraz tegoroczny laureat konkursu „Innowacyjny Samorząd” – Międzychód.
Gorąco zachęcamy do pobrania darmowej Aplikacji Moja Okolica dostępnej w sklepie Google play lub App Store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojaokolica&hl=pl
 
Z punktu widzenia lokalnego samorządu, rozwiązania takie jak Moja Okolica to – na pierwszy rzut oka – przede wszystkim efektywne narzędzie informacyjne. Koncert organizowany przez gminę, zmiana godzin pracy jednostki samorządu, otwarcie nowej biblioteki czy zamknięcie ważnej arterii w związku z remontem (i wyznaczenie objazdów) to wydarzenia, o których, dzięki Mojej Okolicy, mieszkańcy dowiedzą się z odpowiednim wyprzedzeniem.
Możliwości systemu sięgają jednak dużo dalej, bo Moja Okolica to także sposób na silniejszą integrację społeczności oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Mieszkańcy mogą zamieszczać, widoczne dla sąsiadów, ogłoszenia o tym, co chcieliby sprzedać (lub „wydać”), przedsiębiorcy – promować swoje produkty, usługi czy też informować o specjalnych ofertach cenowych.
Moja Okolica to także błyskawiczny dostęp do ważnych informacji w sytuacjach awaryjnych. Użytkownik aplikacji szybko znajdzie w niej lokalne (i nie tylko) placówki ochrony zdrowia, otwarte aktualnie apteki, a nawet – adres najbliższego punktu z dostępnym publicznie defibrylatorem.
 
W efekcie, dzięki bogatej funkcjonalności, Moja Okolica to znakomite uzupełnienie rozwiązań typu smart city – lub pierwszy krok w ich kierunku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją