Policja

• 16-02-2022

TWÓJ DZIELNICOWY

TWÓJ DZIELNICOWY:
Rejon służbowy dzielnicowego: Bojadła, Bełcze, Karczemka, Kartno, Pólko, Klenica, Kleniczki, Młynkowo, Wirówek, Przewóz, Pyrnik, Susłów, Sosnówka, Siadcza
Komisariat Policji w Sulechowie, ul. M.Konopnickiej 15
Posterunek Policji w Trzebiechowie, ul. Parkowa 1 b
Punkt przyjęć czynny w poniedziałek od 1000 do 1400

Kierownik Posterunku: st. asp. Leszek Kurylczyk

Całodobowy dyżurny KMP w Zielonej Górze

NABÓR DO POLICJI
Zapraszmy do obejżenia filmu promującego Zielonogórską Policję : https://youtu.be/VOk1eM3D7T4
Kim jesteśmy?
Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego (art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 6.04.1990 roku o Policji).
ZOSTAŃ ZIELONOGÓRSKIM POLICJANTEM

Policja, jako ogólnopolski pracodawca, oferuje:
  • ciekawą, satysfakcjonującą służbę;
  • stabilne, stałe zatrudnienie;
  • wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych;
  • wynagrodzenie 4854 zł netto po kursie podstawowym do 26 roku życia, 4544 zł netto po kursie podstawowym powyżej 26 roku życia;
  • nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe;
  • prawa emerytalne po 25 latach służby;
  • możliwość doskonalenia zawodowego;
  • możliwość rozwoju zawodowego, a dla osób z wyższym wykształceniem możliwość zdobycia stopnia oficerskiego;
  • szeroki katalog specjalizacji;
  • wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu.

KRYTERIA:

artykuł 25 ustęp 1 Ustawy z dnia 6.04.1990 roku o Policji
  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający w pełni z praw publicznych;
  • posiadający wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe;
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej to jest odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy (odpowiedni wpis w książeczce wojskowej).

Wymagane niżej wymienione dokumenty możesz złożyć w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:

Z chwilą złożenia dokumentów rozpoczyna się procedura kwalifikacyjna:

• test wiedzy i test sprawności fizycznej przeprowadzany na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub jednej ze szkół policyjnych - wykaz materiałów do testu wiedzy na stronach internetowych;
  • test psychologiczny – komputerowy test psychologicznych oraz rozmowa z psychologiem policyjnym;
  • rozmowa kwalifikacyjna;
  • komisja lekarska - ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Policji;
  • postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl ) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji (www.lubuska.policja.gov.pl ), bądź też kontaktując się z Zespołem do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub pracownikami kadr Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze telefon 47 795 2610, 47 795 2612.

Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w zajęciach przygotowujących kandydatów do służby w Policji do testu sprawności fizycznej – zajęcia w każdą środę od godziny 12.00 do 14.00 na hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze.
Więcej informacji:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją